Yükleniyor..

X

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ikinci dönem kayıtları başladı ve sınırlı sayıda oda kaldı. Bugün yerini garanti altına al!

Neden DAÜ'yü Seçmeliyim ?

21 Mayıs 2022 - 08:29
Neden DAÜ

Üniversiteye hazırlanan öğrenciler, üniversite değiştirmek isteyen öğrenciler, yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler ve doktor yapmak isteyen öğrencilerin neden Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni seçmesi gerektiğini birçok sebebi belirterek bu makalede net bir şekilde belirteceğiz.

Neden Doğu Akdeniz Üniversite diye sormadan önce, üniversite eğitim-öğretim sürecinde öğrenciler için en önemli detayların neler olduğuna maddeler halinde değinelim;

  • Öncelikle bir öğrencinin olmazsa olmazı, rahat bir okuma ortamı olmaktadır. Doğu Akdeniz Üniversite kurulduğu tarihten itibaren, öğrencilerinin üniversitede rahatsız olmaması ve mutlu bir şekilde eğitim öğretimine devam edebilmesi için ortam sağlamaktadır. Rahatlık açısından, sınıfları ve kampüs hayatıyla öğrencilerin hem sosyal açıdan hem de akademik açıdan herhangi bir sorun yaşamaması için çalışmalarını sürdürmektedir.
  • Rahatlıktan bahsetmişken öğrencilerin en çok istediği detaylardan birisi de rahat sosyal ortamlardır. Bunun sebebi özellikle üniversite öğrencilerinin sosyal açıdan kendilerini geliştirmeleri ve ilerletmeleri oldukça önemlidir. Doğu Akdeniz üniversitesi yaptığı sosyal aktiviteler, festivaller, spor müsabakaları vb. birçok aktiviteyi öğrencilere sunmakta ve bu aktivitelerin gerçekleşmesi için tüm imkanlarıyla öğrenciye yardım etmektedir.
  • Öğrencilerin, eğitim-öğretim hayatında güvenli bir alanda olması hem öğrencinin akademik açıdan hem de sosyal açıdan adapte olması için oldukça önemlidir. Bu sebeple Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüslerinde ve sınıflarında öğrencileri tedirgin etmeyecek şekilde güvenlik önlemleri almakta ve güvenlik mevzuatındaki tüm prosedürleri öğrencilerin memnuniyet seviyesini göz önünde bulundurarak uygulamaktadır.

Doğu Akdeniz Üniversitesinde Sunulan İmkanlar Nelerdir ?

Doğu Akdeniz Üniversitesinde Sunulan İmkanlar Nelerdir

  • Üniversite öğrencileri ve üniversiteye hazırlanan öğrencilerin, üniversite tercihi yapmadan önce merak ettikleri en önemli detaylardan birisi de üniversiteler akademik bölümleri ve bu bölümlerde verdikleri eğitimlerdir. Doğu Akdeniz Üniversitesi kaliteli akademik kadrosuyla öğrencilerinin akademik anlamda branşlarında başarılı olmasını ve gelecekteki iş alanlarında zorlanmamalarını hedeflemektedir.
  • Doğu Akdeniz Üniversitesi ayrıca Kıbrıs’ın en çok tercih edilen üniversitesi olmasıyla beraber, verdiği akademik eğitim, bilgili ve deneyimli akademik kadrosu, eğitim sınıfları, branşlara özel sınıflar ve branşlara özel uygulamalar bulunmaktadır. Tüm bu uygulamaların yapılabilmesi ve öğrencilerin teşvik edilebilmesi için Doğu Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine sınırsız destek vermekte ve uygulamalardan çıkan sonuçları gelecek süreçte öğrencilerinin kariyerlerini geliştirmek için kullanmaktadır.
  • Yurtdışına çıkmak isteyen veya Doğu Akdeniz Üniversitesi ile bağlantılı yurtdışı okullarından akademik eğitim almak isteyen öğrenciler için, DAÜ belli başlı sınav programlarını uygulamakta, bu sınav uygulamaları sonucu sonrasında ise değerlendirme yoluyla öğrencilerine çeşitli yurtdışı eğitimlerine göndermektedir. Ayrıca DAÜ yurtdışı ile bağlantı açısından diğer üniversitelere göre oldukça aktif bir üniversitedir.
  • Üniversitede alınan eğitim ve üniversiteden sonra adım atılacak kariyer hedefleri için staj imkânı oldukça önemlidir. Staj imkânı yaratmak her ne kadar öğrencilere kalan bir durum olsa da Doğu Akdeniz Üniversitesi bünyesinde bulundurduğu öğrencilerinin, iyi şirketlerde staj yapabilmesi için referans olmakta ve çeşitli alanlarda, çeşitli uygulamalar kapsamında öğrencilerine staj imkânı sunmaktadırlar. Aynı zamanda bu staj imkanları yurtdışı kaynaklıda olabilmektedir.
  • Kıbrıs dışında yaşayan ve Doğu Akdeniz Üniversitesi’ni tercih etmek isteyen, üniversite öğrencilerinin aklında çoğunlukla konaklama büyük bir yer kapsamaktadır. Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüs içinde ve kampüs dışında olmak üzere üniversiteyi tercih eden öğrencilere yurt ve konaklama imkânı sağlamaktadır.
  • Temel bir ihtiyaç olan konaklama konusundan bahsettikten sonra, beslenme temel ihtiyacına değinmesek tabi ki olmaz. Öğrencilerin ucuz fiyatlarla kaliteli ve güvenli bir şekilde beslenme ihtiyaçlarını gidermeleri için Doğu Akdeniz üniversitesi son derece temiz ve kaliteli yemekhanesiyle hizmet vermektedir. Bunların yanında kampüs ve sınıflar günlük olarak dezenfekte edilmekte ve temizlik açısından oldukça korunmaktadır.
Paylaş:

NEDEN ALFAM ?

Modern çizgisi ve son teknoloji altyapısıyla tasarlanmış bir öğrenci kompleksi

Ana kampüste bulunan yurdumuz, tüm fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca tüm odalarımızda mutfak, wc-banyo, buzdolabı, led tv, uydu sistemi ve klima mevcuttur.

Alfam Dormitories © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Alfam bir Döveç Group Kuruluşudur.