Yükleniyor..

X

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ikinci dönem kayıtları başladı ve sınırlı sayıda oda kaldı. Bugün yerini garanti altına al!

Kıbrıs Öğrenci Yurtları

06 Haziran 2022 - 11:03
Kıbrıs Öğrenci Yurtları

Kıbrıs, son zamanlarda üniversite öğrencisi olmaya düşünenler çokça araştırdığı bir bölge konumundadır. Bunun yanında öğrencilere sunduğu fırsat ve eğitim konusunda ismini duyurmuş üniversiteleriyle hem sosyal yaşam hem de eğitim konusunda öğrencilerin dikkatini oldukça çekmiş durumdadır. Genel anlamda üniversite öğrencilerinin veya üniversite hedefi olan öğrencilerin aklında belli başlı sorular bulunmaktadır. Bu sorulardan belki en çok merak edilen konaklama konusudur. Bu yazımızda Kıbrıs öğrenci yurtları ve ücretleri, Mağusa öğrenci yurtları ve ücretleri vb. bilgileri sizinle paylaşacağız.

Kıbrıs, tüm şehir ve bölgeleriyle öğrenciler için oldukça yaşanabilir bir ortam sağlamaktadır. Bununla birlikte öğrenciler, okullarına rahat gidebilmesi ve dönebilmesi için fırsatlar sunmaktadır. Konaklama hizmetlerinde öğrencilerin sosyal yaşama uyum sağlayabilmeleri, Kıbrıs hakkında bilgilendirilmeleri, güvende hissedebilmeleri hedeflenmektedir.

Kıbrıs’ta bulunan öğrenci yurtlarını siz değerli okuyucularımız için derledik;

Lefkoşa Öğrenci Yurtları

Lefkoşa öğrenci yurtlarını öğrencilerin ön planda tuttuğu özelliklere ve Kıbrıs öğrenci yurtları ve ücretleri doğrultusunda sizler için inceledik;

Özyüksel Öğrenci Yurdu, öğrencilerin yaşarken her türlü olanağa hızlı bir şekilde ulaşabilmesi, temiz, güvenli ve kaliteli bir ortamda konaklamaları, ulaşıma yakın olmalarını hedeflemiş ve Lefkoşa’nın merkezinde bulunan bir öğrenci yurdudur. Yurtlar arasındaki puanı 5 üzerinden 3,9’dur.

Kıbrıs Öğrenci Yurtları

City Dorm Öğrenci Yurdu, özellikle öğrencilerin rahat konaklamasını ön planda tutan bir yurttur. 1+0 stüdyo daireleri, 7/24 verilen hizmet, odaların içerisinde bulunan TV, internet vb. teknolojik altyapı, temiz ve konforlu oda eşyalarıyla öğrencilerin tercih edebileceği bir yurttur. Yurtlar arasındaki puanı 5 üzerinden 3,9’dur.

Regal Öğrenci Yurdu, Lefkoşa’da bulunan ve dışardan görünüşüyle adeta tarihi bir yapı görünümü veren Regal öğrenci yurdu, öğrenciler için apartman yurt mantığı uygulayan bir kurumdur. Öğrencilerin ev ortamında rahat ve özgür yaşamaları hedeflenmiştir. Yurtlar arasındaki puanı 5 üzerinden 4,3’tür.

Lefke Öğrenci Yurtları

Lefke de bulunan bazı öğrenci yurtlarını, Kıbrıs öğrenci yurtları ve fiyatlarına göre siz değerli okuyucularımız için inceledik;

Yeşilyurt Öğrenci Yurdu, eğitim alan üniversite öğrencilerinin veya üniversitede eğitim veren öğretim üyelerinin konaklayabileceği bir kurumdur. Yeşilyurt öğrenci yurdu aynı zamanda uzun süredir hizmet veren ve saygınlığıyla tanınan bir kurumdur. 7/24 resepsiyon hizmeti, temizlik, güvenlik ve rahat konaklama ortamı açısından tercih edilebilir bir yurttur. Yurtlar arasında puanı 5 üzerinden 4,3’tür.

Prime Park Öğrenci Yurdu, Lekfe’de bulunan Lefke Avrupa üniversitesine yakın ve öğrencilerin konaklayabileceği lüks yurtlardan bir tanesidir. Aynı zamanda öğrencilerin ödeme konusunda sıkıntı çekmemesi amacıyla taksitli ödeme yönetimi de sunulmaktadır. Bununla birlikte odalar içerisinde TV, buzdolabı, yerden ısıtma sistemi gibi öğrencilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayacak tüm etkenler bir aradadır. Yurtlar arasındaki puanı 5 üzerinden 4’tür.

Gazimağusa Alfam Öğrenci Yurdu

Girne Öğrenci Yurtları

Çokça öğrencinin bulunduğu Girne’de bulunan öğrenci yurtlarını Kıbrıs yurtlar ve ücretleri kategorisi çerçevesinde sizler için derledik;

Park Palace Residance Öğrenci Yurdu, diğer yurtlara göre kapasitesi fazla, öğrenciler ve öğretim üyelerinin konaklaması için tüm olanaklara sahip bir konaklama ortamıdır. Bununla birlikte Girne Üniversitesine yakınlığı ve lüks olması yönüyle üniversite misafirlerinin ağırlanmasında da kullanılmaktadır. İçerisinde öğrenciler için 1+1 ve 2+1 gibi oda seçenekleri bulunmaktadır. Yurtlar arasındaki puanı 5 üzerinden 4’tür.

Mağusa Öğrenci Yurtları

Alfam öğrenci yurdu, Kıbrıs yurtları ve ücretleri bakımından oldukça uygun olan yurtlardan bir tanesidir. Bunun yanında öğrencilerin konforlu ve güvenli bir yerde konaklanmaları yurt tarafından vizyon edilen detaylardan bir tanesidir. Öğrenciler yurt içerisinde tek olarak veya çift olarak kalabilmektedir. Yurt içerisinde hızlı internet, sosyal yaşam ortamları (fitness salonu, basket sahası, kantin, internet kafe) bulunmaktadır. Bunun yanında öğrencilere temizlik konusunda odalarına haftada iki kere temizlik hizmeti verilmektedir. Bununla birlikte öğrencilerin herhangi bir sorun yaşamaması amacıyla 7/24 resepsiyon hizmeti verilmektedir.

Paylaş:

NEDEN ALFAM ?

Modern çizgisi ve son teknoloji altyapısıyla tasarlanmış bir öğrenci kompleksi

Ana kampüste bulunan yurdumuz, tüm fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca tüm odalarımızda mutfak, wc-banyo, buzdolabı, led tv, uydu sistemi ve klima mevcuttur.

Alfam Dormitories © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Alfam bir Döveç Group Kuruluşudur.