Yükleniyor..

X

Alfam Öğrenci Yurdu Dönem Kayıtları Devam Ediyor

Alfam Öğrenci Yurdu Dönem Kayıtları Devam Ediyor

Gazimağusa Yurtlar ve Konaklama

15 Temmuz 2017 - 09:52
Gazimağusa Yurtlar ve Konaklama

Gazimağusa KKTC’nin 5 büyük kentinden birisidir. 1979’da DAÜ’nün temelini oluşturan Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nün açılması ile birlikte şehrin kaderi değişmiştir. Bir liman ve sahil kenti olan Gazimağusa KKTC’nin ilk devlet üniversitesi olan DAÜ ile birlikte büyümüş ve gelişmiştir. Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü şehir ile iç içe girmiş vaziyettedir. Bu nedenle Gazimağusa aynı zamanda bir öğrenci şehridir. Şehirde ticaret, sosyal olanaklar ve etkinlikler öğrenci ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmektedir.

20000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Gazimağusa’da öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını karşılamak için birçok seçenek bulunmaktadır. Öğrenciler kampüs içinde öğrenci yurtlarında ya da kampüs dışında konaklayabilmektedir. Özellikle üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin kampüs içindeki öğrenci yurtlarını tercih etmektedir. Gazimağusa DAÜ Kampüsü içerisinde Üniversiteye ait yurtlar, kredi yurtlar kurumuna ait yurtlar ve Özel yurtlar olmak üzere birçok öğrenci yurdu faaliyet göstermektedir. Bu kadar fazla seçeneğin olması öğrencilerin ekonomik durumlarına ve kişisel tercihlerine göre seçim yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü içerisindeki özel yurtlarda iki kişilik odalarda kişi başı ücret 2000 ile 4000 USD arasında değişiklik göstermektedir.

Alfam Öğrenci Yurtları DAU kampüsü içerisinde dersliklere ve tüm olanaklara yakınlığı ile dikkat çekmektedir. Kampüs içinde merkezi dersliklere ve fakültelere en yakın yurt olma özelliğini elinde bulunduran Alfam, geniş bir alanda, 6 farklı blokta hizmet vermektedir. 12 farklı oda seçeneğine sahip olan yurt farklı ekonomik seviyedeki öğrencilere konaklama hizmeti sunmaktadır. Kurumsal yapısı ile dikkat çeken Alfam, öğrenci odaklı hizmet anlayışı ile uzun yıllardır hizmet vermektedir. Alfam Öğrenci Yurtları geçtiğimiz yıl Yeni Projesi Alfam Vista ile Yılın En İyi Yurt Projesi ödülüne laik görülmüştür.

Paylaş:

En Çok Okunan Yazılar

Gazimağusa öğrenci yurtları
17 Ocak 2023 - 15:48
Gazimağusa öğrenci yurtları
Kıbrıs ve Eğitim
12 Aralık 2022 - 11:40
Kıbrıs ve Eğitim
Kıbrısta Üniversiteye Yerleşme
29 Kasım 2022 - 14:53
Kıbrısta Üniversiteye Yerleşme
Gazimağusa Gezilecek Yerler
15 Ağustos 2022 - 15:08
Gazimağusa Gezilecek Yerler

NEDEN ALFAM ?

Modern çizgisi ve son teknoloji altyapısıyla tasarlanmış bir öğrenci kompleksi

Ana kampüste bulunan yurdumuz, tüm fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca tüm odalarımızda mutfak, wc-banyo, buzdolabı, ikili koltuk, orta sehpa, led tv, uydu sistemi ve klima mevcuttur.

alfam logo

Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü içinde, dersliklere en yakın konumda bulunan Alfam Öğrenci Yurtları öğrenci odaklı hizmet anlayışı ile, kapalı devre kamera sistemi ve 24 saat görev yapan güvenlik görevlileri ile korunmaktadır.

Alfam Dormitories © 2022 Tüm Hakları Saklıdır. Powered By Döveç Marketing Team