Yükleniyor..

X

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ikinci dönem kayıtları başladı ve sınırlı sayıda oda kaldı. Bugün yerini garanti altına al!

Neden Kıbrısta Üniversite Okumalıyım ?

17 Kasım 2022 - 16:40
Neden Kıbrısta Üniversite Okumalıyım ?

Üniversite eğitimi, kariyer, özgüven kazanmak, kendini geliştirmek, sorumluluk sahibi biri olmak, hem kişisel hem de kültürel olarak gelişim sağlayabilmek amacıyla yapılır. Kıbrıs'ta üniversite okumak için gerekli şartlardan ilki: pasaporttur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kıbrıs'a gidebilmek için pasaport alması gerekmiyor. Pasaport işlemleri halledikten sonra oturma vizesi alınması da gerekiyor. Kıbrıs’ta üniversite okumak hangi yönlerden iyidir. Hangi yönleri itibariyle tercih edilmelidir bunlar iyice düşünülmesi gereken konulardır.

Kıbrısta Üniversite Okumanın Avantajları Nelerdir ?

Bazı avantajları açısından doğru bir tercih olabilir. Kıbrıs'ta ulaşımdır kolaydır. İklimi genellikle sıcaktır. Yani soğuk havaları sevmiyorsanız uygun bir tercih olabilir. Sosyalliği seviyorsanız, Kıbrıs ta pek çok aktiviteyi bir arada yapabilirsiniz. Kıbrıs'ta sosyal hayat hızlı ve aktiftir. Bu yönlerle öğrencilere çok cazip görünebilir. Ayrıca Türkiye'deki üniversitelere eşdeğer bir eğitim sistemi mevcuttur. Kredi ve Yurtlar Kurumu da Kıbrıs'ta eğitim gören öğrenciler için iyi bir alternatiftir. Öğrencilerin her daim yanında bulunan Kıbrıs, halkın öğrencilere yönelik olumlu tutumu da bir diğer artı özelliğidir.

Kıbrıs'ta üniversite kazananların burs alma hakkı, öğrencilerin üniversitelere girerken başarı durumlarına göre değişiyor. Tabi burada ekonomik durumları da göz önünde tutuluyor. Üniversite fiyatları da değişebilmektedir. Öğrencilerine prestij kazandırabilmek ve daha iyi bir eğitim verebilmek için kendini her daim yenileyen üniversitenin fiyat oranları bölümlere göre değişebilmektedir. Burs imkanlarının oldukça gelişmiş olduğu üniversiteler her geçen gün öğrencilerin dikkatini de çekmektedir.

Kıbrıs üniversitesinin taban puanları eğitim kalitesine, başvuru sayısına, başvuru oranına, burs imkanlarına göre değişebilmektedir. Kıbrıs'ta bulunan üniversitelerde birçok sosyal etkinlikte düzenlenmektedir. Örneğin; festivaller, konserler, yarışmalar, konferanslar, sportif aktiviteler gibi bir çok faaliyet düzenlenmektedir. Öğrenciler yorucu ders hayatında kaçıp kendilerini rahatlatabilecekleri, sosyalleşebilecekleri ve üniversite hayatının sonuna kadar yaşayabilecekleri ve tüm bu koşulları sağlayan Kıbrıs Üniversite'sine yerleşebilmek için ise Öğrenci Seçme ve Yerleşme sınavına girmelidir.

Kıbrıs'ta Avrupa Standartlarında Eğitim

Kıbrısta Avrupa Standartlarında Eğitim

Türk vatandaşları için ekstra başvuru şartları, yükümlülükler gerekmediğinden çok fazla sıkıntı yaşamayacaksınız. Yavru vatan olarak senelerdir hafızalarımızda yer edinen yavru vatan Kıbrıs'ta üniversite okumanın Türkiye'de üniversite okumaktan hiçbir farkının olmadığı, mesafe olarak uzak olsa dahi gelişen hava yolu ulaşımı ile sıklıkla seferlerin düzenlendiği için öğrenciler için bir problem yaratmadığı görülecektir. Ayrıca Türkiye dışında bir yerde üniversite okumanın da kişinin vizyonunu geliştireceğini de göz önünde bulundurmakta fayda var.

Kişi farklı bir çevre ve ortam ile karşılaştığında kendini geliştirmek için daha çok çaba sarf edecektir ve özgüveni daha çok yerine gelecektir. Bu açılardan bakıldığında Kıbrıs Üniversitesi hayata yeni başlayacak öğrenciler için bir nimet olarak gözükmektedir. Kıbrıs’ta öğrenim gören öğrencilerin sosyal hayat içerisine aktif bir şekilde dahil olmaları sağlanıyor. Aynı zamanda öğrencilerin her alanda kendilerini geliştirmesi ve derslerin oluşturduğu yorgunluğun üzerlerinden atması da mümkün oluyor. Üniversite hayatı gelişmenin, sosyalliğin getirdiği şeylerin yanında birçok zorluk ve yorgunluğu da beraberinde getiriyor.

Bu tür etkinliklerin olması öğrencileri psikolojik yönden de iyileştiriyor. Öğrenciler kendi öz saygılarını bu etkinlikler ve birlikte gerçekleştirdikleri faaliyet programları ile her daim geliştirebiliyor. Öğrenciler için çeşitli yarışmaların düzenleniyor olması da onları önlerindeki yeni gelişimlere ayak uydurmalarına imkan veriyor. Kendi yetkinliklerini ölçmeleri için Kıbrıs Üniversite'ne yerleşmeleri adeta onları için bir şans. Bu şansı iyi değerlendiren öğrenciler geleceklerinde çok parlak bir yerde olarak yerlerini alıyor.

Paylaş:

NEDEN ALFAM ?

Modern çizgisi ve son teknoloji altyapısıyla tasarlanmış bir öğrenci kompleksi

Ana kampüste bulunan yurdumuz, tüm fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca tüm odalarımızda mutfak, wc-banyo, buzdolabı, led tv, uydu sistemi ve klima mevcuttur.

Alfam Dormitories © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Alfam bir Döveç Group Kuruluşudur.