Yükleniyor..

X

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ikinci dönem kayıtları başladı ve sınırlı sayıda oda kaldı. Bugün yerini garanti altına al!

Kıbrısın En İyi Üniversitesi Doğu Akdeniz

15 Haziran 2022 - 23:20
Kıbrısın En İyi Üniversitesi Doğu Akdeniz

Doğu Akdeniz Üniversitesi 1979 yılında teknoloji gelişiminin ön planda tutulması ve teknoloji altyapıları üzerine eğitim verilmesi amaçlı Kıbrıs’ta kurulan bir üniversitedir. Eğitim-öğretime başlamasıyla öncelikle teknik uzman ve mühendis yetiştirmiş günümüzde ise birçok bölümde iyi eğitim alt yapısına sahip öğrencileri bünyesinden mezun etmektedir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi aynı zamanda uluslararası üniversite klasmanında kabul görmüş ve günümüzde oldukça fazla tercih edilen üniversitelerden bir tanesidir. Bunun yanında öğrencilerinin eğitim ve sosyal yaşam konusunda gelişmesi için birçok alanda ve farklı düşüncelerde eğitimler ve öğrencilere özel etkinlikler düzenlemektedir.

Günümüzde Doğu Akdeniz Üniversitesi, 16.000 civarında öğrenci sayısına sahiptir. Bununla birlikte öğrencilerin uluslararası alanlarda alt yapısını geliştirmek için 35 farklı ülkeden öğrenci ve akademisyen kadrosu bulunmaktadır. Özellikle eğitim-öğretimde oldukça önemli olan yabancı dil ve uluslararası staj imkanları Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerin değerlendirebileceği bir fırsat olmaktadır.

Doğu Akdeniz Üniversitesinde Sosyal Yaşam Nasıl ?

Üniversite öğrencilerinin veya üniversite öğrencisi olma adaylarının, en çok istediği detaylardan birisi de sosyal yaşamdır. Doğu Akdeniz Üniversitesi büyük kampüsü ve kampüs için faaliyetlerle öğrencilerin sosyal yaşantısını geliştirmekte ve aynı zamanda yaptığı etkinlikler ve sunduğu imkanlar çerçevesinde öğrencilerin sosyal alanlarda gelişimine yardımcı olmaktadır. Bu faaliyetler çerçevesinde spor etkinlikleri, öğrenci kulüpleri, yurtdışı ve yurtiçi gezi programları vb. faaliyetler bulunmaktadır. Aynı zamanda öğrencilere verdiği burs ve konaklama gibi imkanlarla da adını çokça duyurmuş üniversitelerden bir tanesidir.

Doğu Akdeniz Üniversitesinde Sosyal Yaşam Nasıl

Hem üniversitenin hem de öğrencilerin önemsediği bir detay ise eğitim konusudur. Doğu Akdeniz Üniversitesi verdiği eğitimle uluslararası alanda ismini çokça duyuran üniversitelerden bir tanesidir. DAÜ kapsamında tam 12 fakülte ve 4 yüksek okul bulunmaktadır. Bunlara istinaden 107 ayrı lisans eğitimi ve 103 ayrı yüksek lisans kapasitesiyle öğrencilerine hizmet vermektedir.

Fakülte ve verilen lisans eğitimlerini maddeler halinde siz değerli okuyucularımıza açıklayacak olursak;

 • Diş Hekimliği fakültesi, Diş Hekimliği lisans ve yüksek lisansta verdiği eğitimler kapsamında öğrencilere hizmet vermektedir. Lisans eğitiminin içerisinde 87 farklı ders bulunmaktadır. Bunun yanında Diş Hekimliği lisans eğitimi %30 İngilizce ve %70 Türkçe olarak öğrencilerin eğitim alt yapısını desteklemektedir. Bununla birlikte uluslararası alanda da hizmet veren fakülte uygulamalı eğitimleriyle de öğrencilerin meslek hayatına hazırlanmasına yardımcı olmaktadır.
 • Eczacılık fakültesi, 2011 yılından bu yana öğrencilere eczacılık lisans eğitimi konusunda hizmet vermektedir. Eğitim-öğretim kapsamında tam 12 dönem bulunmaktadır. Bununla birlikte lisans eğitimi kapsamında eczacılık mesleğinin etik kuralları, uluslararası alanda üst düzey eczacılık eğitimi, eczacılık alanındaki teknolojik gelişmelere uyum sağlama vb. alanlarda öğrencinin alt yapısını geliştirmektedir.
 • Eğitim fakültesi, 1999 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi tarafından eğitim ilkeleri doğrultusunda ve iyi eğitimciler yetiştirmek için kurulmuş bir fakülte konumundadır. Eğitim alanlarının herhangi birinde lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin eğitim hakkında her şeyi öğrenebileceği bir fakülte konumundadır.
 • Fen ve Edebiyat fakültesi, içerisinde bulundurduğu sayısal ve sözel uygulamalı eğitimle 32 yıldır süre gelen bir eğitim programına sahiptir. Bununla birlikte bu fakülte üniversitenin uygulama ve araştırma bölümünde büyük rol oynamaktadır. Bu sayede öğrencilerin alt yapısı da hızlı bir şekilde geliştirilmektedir.
 • Hukuk fakültesi, 2000 yılında il mezunları vermiş ve günümüzde hukuk lisans eğitim sürecine devam etmektedir. Hukuk fakültesinde yetiştirilen öğrencilerin, adalet ve hukuk yönünden aydınlatılmaları ve mesleğe uyumlu bireyler yetiştirmek vizyon haline getirilmiştir.
 • İletişim Fakültesi, 1997 yılından bu yana üniversitede lisans eğitimi veren fakültelerden birisidir. Öğrencilerin kendilerini geliştirilmesi ve uygulamalı bir şekilde en iyi eğitim alabilmeleri amacıyla radyo, televizyon ve sinema yönünde öğrencilerin üniversite uygulamalarında bulunması ve alt yapılarının geliştirilmesi hedeflenmektedir.
 • İşletme ve Ekonomi fakültesi, uluslararası alanda analiz yapabilen, politikayı takip edebilen, stratejiler oluşturabilen ve politikalar düzenleyebilen rasyonel bireyler yetiştirmek için tecrübeli akademik kadrosu ve uluslararası aklanda geçerli eğitimiyle 1986 yılından bu yana hizmet vermektedir.
 • Mimarlık fakültesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi bünyesinde hem yüksek okul hem de lisans eğitimiyle desteklenen bölümlerden oluşturulmaktadır. Eğitim-öğretim sürecinde öğrencilerin uygulamalı eğitim alması sonucu meslek hayatında başarılı ve rasyonel bireyler olması hedeflenmektedir.
 • Mühendislik fakültesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana devam eden lisans bölümleriyle uluslararası alanda çokça tanınmış bir fakültedir. Bununla birlikte DAÜ gerek uygulamalı gerekse verdiği eğitimle tarihte iyi mühendisler yetiştirmiş bir üniversite konumundadır.
 • Sağlık Bilimleri fakültesi, sağlığın her alanında öğrencilerin tercih yapabileceği hem uygulamalı hem de normal olarak iyi bir eğitim alabileceği bir fakülte konumundadır. Fakülte içerisinde lisans eğitimine dair tam 13 adet bölüm bulunmaktadır.
 • Tıp fakültesi, Doğu Akdeniz Üniversitesinin 2012 yılından bu yana eğitim verdiği fakültelerden bir tanesidir. Kuruluşunun üzerinden henüz çok bir yıl geçmese bile şimdiden verdiği eğitim ve öğrenci alt yapısıyla uluslararası alanda ismini oldukça duyuran fakültelerden bir tanesidir.
 • Turizm fakültesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi kapsamında en çok tercih edilen fakültelerde bir tanesidir. Kıbrıs bölgesinin turizme yatkın olması, eğitim ve uygulama açısından çevrede birçok örnek bulunması, fakültenin öğrencilere verdiği eğitimin kalitesini de arttırmaktadır.
Paylaş:

NEDEN ALFAM ?

Modern çizgisi ve son teknoloji altyapısıyla tasarlanmış bir öğrenci kompleksi

Ana kampüste bulunan yurdumuz, tüm fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca tüm odalarımızda mutfak, wc-banyo, buzdolabı, led tv, uydu sistemi ve klima mevcuttur.

Alfam Dormitories © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Alfam bir Döveç Group Kuruluşudur.