Yükleniyor..

X

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ikinci dönem kayıtları başladı ve sınırlı sayıda oda kaldı. Bugün yerini garanti altına al!

Kıbrıs ve Eğitim

12 Aralık 2022 - 11:40
Kıbrıs ve Eğitim

Yüksek öğrenim, güven kazanmak, kişisel gelişim ve sorumlu insanlar olmayı öğrenmek gibi faydalar sağlayarak hem bireysel hem de kültürel olarak büyümemize yardımcı olur. Yükseköğretimin yeri tüm bu sonuçlarla doğrudan ilişkilidir. Kıbrıs üniversitesinde okumanın şartlarından biri de önce pasaport almaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kıbrıs'a seyahat etmek için pasaporta ihtiyaçları yoktur. Ancak pasaport girişi Kıbrıs'ta üniversite eğitiminin şartlarından biridir. Kıbrıs'ta üniversite eğitim koşulları kapsamında süreci tamamlamak için pasaportunuzla ülkeye giriş yapmanız ve üniversitenizin öğrenci ofisinden ikamet vizesi almanız gerekmektedir.

Kıbrıs, Türkiye ile iyi ulaşım bağlantıları, uzaklığı, ılıman iklimi, muhteşem doğası, sosyal hayatın hareketliliği ve birçok aktivite nedeniyle popüler bir destinasyondur. Aynı zamanda, Türk üniversitelerinin bazı fakülteleri de Kıbrıs Üniversitesi'nin bir parçasıdır ve Türk üniversiteleriyle karşılaştırılabilir kalitede eğitim sunmaktadır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki öğrencilerin çoğu Türkiye'dendir. Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), Kıbrıs'ta öğrenim gören öğrencilere konaklama imkanı sağlamaktadır.

Kıbrıs, özellikle son yıllarda öğrenci dostu bir ülke haline gelmiştir. Ancak Kıbrıslıların öğrencilere karşı olumlu tutumları, Kıbrıs'ı eğitim için de uygun bir yer haline getirmektedir. Bir Kıbrıs üniversitesinde okumak için verilen burslar, istenen iki veya dört yıllık akademik yıl, üniversitenin sunduğu olanaklar, istenen bölümler ve araştırma başarı oranına bağlıdır. Kıbrıs üniversite ve fakülte fiyatları bu şartlara göre belirlenmektedir. Tüm bu avantajlar ve eğitim olanakları açısından her geçen gün gelişen Kıbrıs, öğrencilerine mükemmel ve saygın bir eğitim hayatı vaat etmektedir. Ayrıca özel ve devlet yurtları da oldukça temiz ve güvenlidir.

Kıbrıs'ta Eğitim ve Kampüs Yaşamı

Scholarship Opportunities In Cyprus Universities

Kıbrıs'ta üniversite notları, istenilen bölüme, bir önceki yılda alınan puanlara ve üniversitenin verdiği eğitimin kalitesine göre belirlenmektedir. Kıbrıs üniversite notlarının yıllık eğilimi de Kıbrıs üniversite sıralamasına bağlı olarak dalgalanmaktadır. Kıbrıs'taki en iyi üniversite seçeneklerinden bazıları Girne A.Ü. , DAÜ, Yakın Doğu Üniversitesi, Uluslararası KU ve Lefke Avrupa Üniversitesi. Kıbrıs, eşsiz doğası ve bozulmamış kumsalları, arkeoloji, tarih ve kültür açısından zengin coğrafyası nedeniyle doğa ve tarihe ilgi duyanlar için cazip bir destinasyondur. Ancak Kıbrıs, öğrenci olarak katılabileceğiniz birçok etkinliğe ev sahipliği yapması açısından da oldukça zengin bir yerdir. Öğrenciler, üniversite destekli etkinliklere katılarak, boş zamanlarını verimli kullanarak ve öğrenci olarak sosyal hayata aktif olarak katılarak benzersiz deneyimler yaşayabilirler.

Kampüs Eğlencesi

Kıbrıs'taki üniversiteler yıl boyunca çeşitli eğlenceli etkinliklere ev sahipliği yapar. Bu etkinlikler arasında çeşitli konser programları, farklı festivaller, tarihi ve kültürel geziler, konferans davetleri, kamp faaliyetleri, sergiler ve spor müsabakaları yer almaktadır. Düzenlenen tüm bu etkinlikler, Kıbrıs'ta öğrenim gören tüm öğrencilerin sosyal hayata aktif olarak katılmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda öğrenciler kendilerini her alanda geliştirebilir ve ders yorgunluğundan kurtulabilirler.

Uluslararası ilgi gören bir üniversite adası olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde 90.000'den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora yapma imkanı bulunan toplam öğrencilerin yüzde 70'ini Türkiye'den gelmek isteyen öğrenciler oluşturmaktadır. Profilimiz yerel öğrencilerden oluşuyor, ancak uluslararası öğrencilerimiz yaklaşık 98 ülkeden geliyor. Yoksul; Bu, özgüven ve güvenlik dolu, uluslararası eğitim almayı düşünen üniversite öğrencileri için değerli bir fırsattır.

Kıbrıs'ta eğitim alırken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de bütçenizdir. Konaklama aynı zamanda Kıbrıs'ta bir üniversitede mi yoksa özel bir yerde mi kalacağınıza da bağlıdır. Tüm yurtlar yürüme mesafesindedir. Öğrenciler, kampüs içi veya kampüs dışı konutlarda özel ve devlet yurtlarını kiralayabilirler. Ülkede konut kiraları normalden yüksek olduğu için en uygun konaklama yeri öğrenci yurdudur.

Paylaş:

NEDEN ALFAM ?

Modern çizgisi ve son teknoloji altyapısıyla tasarlanmış bir öğrenci kompleksi

Ana kampüste bulunan yurdumuz, tüm fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca tüm odalarımızda mutfak, wc-banyo, buzdolabı, led tv, uydu sistemi ve klima mevcuttur.

Alfam Dormitories © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Alfam bir Döveç Group Kuruluşudur.