Yükleniyor..

X

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ikinci dönem kayıtları başladı ve sınırlı sayıda oda kaldı. Bugün yerini garanti altına al!

Gazimağusa Ev Fiyatları

14 Mayıs 2022 - 09:42
Gazimağusa Ev Fiyatları

Günümüzde öğrenciler genel olarak ev kiralamakta ve öğrencilik dönemlerini bu evde geçirmeye çalışmaktadırlar. Ancak bazı durumlarda, öğrencilerin kiraladığı evlerin fiyat - performans açısından pek iyi olmadığını ve öğrencilerin bu konuda birtakım sıkıntılar çektiğini görmekteyiz. Her ne kadar ev kiralamak öğrenciler için iyi bir opsiyon gibi gözükse de gerek faturalar gerekse ev gereklikleri, öğrencileri çeşitli sebeplerden dolayı zorlayabilmektedir.

Mağusada Kiralık Daire Nerede Bulabilirim ?

Kıbrıs’ın aynı zamanda bir tatil beldesi olması ve ev kiralama açısından aileler tarafından çokça rağbet göstermesi, fiyatları arttırmış ve haliyle artan fiyatlar öğrencilerin bütçelerini zorlar duruma gelmiştir. Kıbrıs ev fiyatları, bölgelere göre farklılık gösterebilmektedir. Özellikle üniversite yakınındaki evlerin konumu denize yakın olduğundan hem daha pahalı olmakta hem de aileler tarafından rağbet gördüğü için öğrencilere temin edilmeyebilmektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda öğrenciler, devlet veya özel yurtlara yönelmekte ve bu tarz yurtların verdiği imkanlar ve fiyatlardan yararlanmaktadır. Bu açıdan ev kiralamaya kıyasla öğrenci yurtlarının daha mantıklı bir karar olabileceğini söylemek mümkündür. Bunun sebebi yurtlar, öğrencinin ev sorumluluklarını en az seviyeye indirmekte bütçe konusunda da öğrencilerin cebini düşünmektedir.

Kıbrısta Yurtta Kalmanın Avantajları Nelerdir

Alfam öğrenci yurtları olarak, Kıbrıs’ta okuyan öğrencilerimize her konuda yardımcı olmaktayız. Konaklama yönünde verdiğimiz hizmetle siz değerli öğrencilerin bütçesini ve rahatlığını en ön planda tutup çalışmaktayız. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin ilk özel yurdu olmanın tecrübesiyle, lüks oda ve sağladığımız konforla öğrencilerin en çok tercih ettiği yurtlardan biri olma konumundayız.

Kıbrıs'ta Yurtta Kalmanın Avantajları Nelerdir ?

Alfam öğrenci yurtları olarak, Kıbrıs ev fiyatlarını, yurt fiyatlarıyla karşılaştırıp ve aynı zamanda yurtta kalmanın verdiği avantajları siz değerli öğrencilere maddeler halinde açıklamak isteriz;

  • Öncelikle, öğrenciler için oldukça önemli bulduğumuz nokta temizlik ve hijyen konusudur. Alfam öğrenci yurtları olarak, odalarımızda öğrencinin istemesi dahilinde temizlik hizmeti sunmaktayız. Bununla birlikte yurdumuz ortak kullanım alanlarını sürekli dezenfekte etmekte ve temiz tutmaktayız.
  • Öğrenciler için üniversiteye ulaşımın oldukça önemli olduğunun farkındayız. Yurdumuz üniversitenin oldukça yakınında ve ulaşım araçlarının geçtiği noktada bulunmaktadır. Yurtta kalan öğrencilerimiz dilediği zamanlarda yurttan üniversiteye yürüyebilir, kış mevsiminde soğuk havalarda ise ulaşım araçlarını rahatça kullanabilirler.
  • Öğrencilerimizin, teknolojik altyapı konusunda da yanındayız. Hızlı internet bağlantımız ve odalardaki ısıtma ve televizyon gibi teknolojik altyapılarımız oldukça iyi çalışmakta öğrencilerin istediği şekilde kullanımına açıktır. Aynı zamanda ortak alanlarımızda, odalarda bulunan teknolojik hizmetin aynısını vermekteyiz. Öğrenciler ortak alanlardaki teknolojik araç ve gereçleri istediği gibi kullanma hakkına sahiptir.
  • Öğrencilerimizin sosyal açıdan rahat etmesi ve aktivitelerde bulunması amacıyla, sosyal tesislerimizle ve yurt binalarında bulunan fitness salonlarıyla siz değerli öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Yurtta kalan öğrencilerimiz, sosyal tesisleri veya spor salonumuzu kullanmak için herhangi bir ekstra ücrete tabii tutulmamakta ve istediği zaman sosyal tesis ve spor salonunu kullanabilmektedir.
  • Öğrencilerin ders çalışma, aktivite gerçekleştirme ve sosyalleşme esnasında, elektrik konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamaması amacıyla, elektrik altyapımıza sürekli periyodik bakım yaptırmakta ve elektrik kesilmesi halinde verdiğimiz jeneratör hizmetiyle öğrencilerimizin elektrik problemini anında geçiriyoruz.
  • Öğrencilerimizin yurtlarımızın içinde güvenli bir şekilde yaşayabilmesi ve girişlerde herhangi bir sorun yaşamaması amacıyla 7/24 güvenlik hizmeti vermekteyiz. Bunun yanında öğrenci eşyalarının kayıp veya çalıntı durumuna düşmemesi ve herhangi bir güvenlik açığını kontrol etmek amacıyla yurtlarımızı 7/24 kamera sistemlerimizle izlemekteyiz.
  • Öğrencilerin hizmet kalitesinde sorun yaşamaması ve sürekli olarak istediği tarzda hizmet alabilmesi amacıyla değerli öğrencilerimize, çalışanlarımızla iyi bir hizmet sunuyoruz. Çalışanlarımız yurt hizmetleri çerçevesinde 7/24 çalışmaktadır.
  • Son olarak Alfam yurt fiyatları, ev kiralama veya diğer yurtlara göre oldukça uygun bütçelere hitap etmektedir. Fiyat performans açısından Alfam öğrenci yurtları olarak son derece iddialıyız.
Paylaş:

NEDEN ALFAM ?

Modern çizgisi ve son teknoloji altyapısıyla tasarlanmış bir öğrenci kompleksi

Ana kampüste bulunan yurdumuz, tüm fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca tüm odalarımızda mutfak, wc-banyo, buzdolabı, led tv, uydu sistemi ve klima mevcuttur.

Alfam Dormitories © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Alfam bir Döveç Group Kuruluşudur.