Yükleniyor..

X

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ikinci dönem kayıtları başladı ve sınırlı sayıda oda kaldı. Bugün yerini garanti altına al!

Doğu Akdeniz Üniversitesi İlkbahar Festivalleri

07 Mayıs 2022 - 11:15
Doğu Akdeniz Üniversitesi İlkbahar Festivalleri

Öğrencilerin ders hayatında olduğu kadar sosyal hayatında da başarılı olması oldukça önemlidir. Bu doğrultu da üniversiteler, öğrencilerinin hem okul hayatlarında sıkılmaması hem de üniversiteye uyum sağlamakla alakalı herhangi bir sorun yaşamaması amacıyla birçok etkinlik ve aktivite düzenlemektedir. Her ne kadar bu etkinlik ve aktiviteler üniversitelere ve üniversitenin öğrenci portföyüne göre değişiklik gösterse de üniversitelerin genel yapısında öğrencilerin sosyalleşmesini destekleyecek mevzuatlar bulunmaktadır.

Bu üniversitelerden biri olan Doğu Akdeniz Üniversitesi, öğrencilerin sosyal yaşamına oldukça önem veren ve destekleyen bir üniversitedir. Yaptığı kongreler, düzenlediği sosyal aktivite ve etkinlikler, spor müsabakaları ve konserlerle öğrencilerin okuduğu dönem boyunca mutlu eğitim süreci yaşamasını ve üniversiteye oryantasyon sürecinin en iyi şekilde gerçekleşmesini hedefliyor. Doğu Akdeniz Üniversitesi aynı zamanda öğrenci isteklerini ön planda tutarak düzenlenecek etkinlikleri planlıyor ve öğrenci memnuniyetine göre bu etkinlikleri devam ettiriyor.

Doğu Akdeniz Üniversite’sini tercih etmeyi düşünüyorsanız ve üniversitede sosyal hayat sizin için bir öncelikse, hem Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin resmî web sayfasından hem de Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin sosyal medya hesaplarından düzenlenen geçmiş etkinliklere göz atabilir aynı zamanda paylaşılan video ve resimlere bakarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Doğu Akdeniz Üniversitesinde Sosyal Yaşam

Üniversite içerisinde sosyal yaşam dediğimizde tartışmasız akla gelen diğer bir detay ise kampüs hayatı olmaktadır. Doğu Akdeniz Üniversitesi kampüsü öğrencilerin sosyal aktiviteleri, etkinlikleri ve festivalleri gerçekleştirmeye oldukça uygun bir şekilde düzenlenmiştir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin öğrencilerin sosyal eğlenceleri için düzenlediği popülerleşmiş etkinliklerden birisi de ilkbahar festivalleridir. Geçmiş döneminden bu yana şarkılarıyla ünlenmiş kişiler festivaller için gelmekte ve konser vermektedir. Bunun yanında yemek, içecek ve konaklama için oldukça uygun bir ortam oluşturulmakta ve öğrencilerin güvenli ve kaliteli bir şekilde festival hizmet alması sağlanmaktadır. Bununla birlikte festivalde yapılacak etkinlikler, konser ve aktiviteler tamamen öğrenci görüşlerine göre belirlenmekte ve düzenlenmektedir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi İlkbahar Festivalleri

İlkbahar festivalleri, Doğu Akdeniz Üniversitesi kapsamında genel olarak öğrencilerin dersler ve sınavları açısından rahat olduğu bir dönemde düzenlenmektedir. Genel anlamda mayıs ayında düzenlenen festivaller, yüksek katılıma ve birbirinden farklı birçok etkinlikle gerçekleşmektedir.

İlkbahar festivalleri kapsamında, öğrencilere ve üniversite çalışanlarına verilen hizmet ve etkinlikler ise şu şekilde olmaktadır;

  • Üniversite bünyesinde Kıbrıs’ın kültür alt yapısı gezilerle tanıtılmaktadır. Aynı zamanda geleneksel anlamda yemekler ve kıyafetler, öğrencilere satışa sunulmakta ve öğrenciler tarafından da oldukça tercih edilmektedir.
  • Öğrenci kulüpleri, üniversite öğrencileri tarafından oldukça tercih edilen aktivite alanlarıdır. Bu sebeple Doğu Akdeniz Üniversitesi gerçekleştirdiği festival kapsamında öğrenci kulüplerinin düzenlediği ekstra aktivitelere destek vermekte ve gerçekleştirmektedir. Bununla birlikte kulüplerde bulunmayan öğrencilerde bu etkinliklerden yararlanabilmektedir.
  • Her türlü müzik ve dans zevkine göre sahne gösterileri ve bununla birlikte üniversitenin öğrencilerin kullanıma bıraktığı büyük bir konser alanı bulunmaktadır. Daha önceki dönemlere baktığımızda rap müzik ve rock müzik alanında birçok konser olduğunu ve öğrencilerden oldukça fazla rağbet ve beğeni duyduğunu söylemek mümkündür.
  • Festival kapsamında spor kulüpleri, çeşitli yarışmalar, maçlar vb. düzenlemekte ve öğrenciler tarafından bu etkinliklere bir seyirci kitlesi ulaşmaktadır.
  • Havayolları şirketlerinin sponsorluğunda, ilkbahar festivallerinde nasıl pilot olurum? Adlı seminer düzenlemekte ve talep eden öğrencilerin bir uçuş simülasyonuna sokulmasına izin verilmektedir.
  • İlkbahar festivali kapsamında etkinlikler ve seminerler saat 13:30 ‘da başlamakta ve saat 00:00 gece sona ermektedir. Etkinlik başlangıçları 13:30’dan 17:30’a kadar seminerler ve öğrenci kulüplerinin düzenlediği etkinlikler çerçevesinde ilerlerken 17:30’dan sonra sahne performansları başlamakta ve 00:00 gece saatine kadar bu gösteriler devam etmektedir.
  • Tüm bunların yanında üniversite tarafından öğrencilerin çeşitli besin ihtiyaçları karşılanmaktadır.

İlkbahar etkinliklerinde üniversite içerisinde bulunan yurtlarda stand açarak öğrencilere yurtlar hakkında bilgilendirmektedir. Öğrenci yurtları hakkında bilgi almak için "Alfam Öğrenci Yurtları Bahar Şenliklerinde" makalemizi okuyabilirsiniz.

Paylaş:

NEDEN ALFAM ?

Modern çizgisi ve son teknoloji altyapısıyla tasarlanmış bir öğrenci kompleksi

Ana kampüste bulunan yurdumuz, tüm fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca tüm odalarımızda mutfak, wc-banyo, buzdolabı, led tv, uydu sistemi ve klima mevcuttur.

Alfam Dormitories © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Alfam bir Döveç Group Kuruluşudur.