Yükleniyor..

X

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Erken Kayıtlarımız Devam Ediyor

Ikinci dönem kayıtları başladı ve sınırlı sayıda oda kaldı. Bugün yerini garanti altına al!

Yurt Odanızı Hesaplı Bir Şekilde Dekore Etmek İçin İpuçları

  • Anasayfa >
  • Blog >
  • Yurt Odanızı Hesaplı Bir Şekilde Dekore Etmek İçin İpuçları
30 Mart 2023 - 13:10
Yurt Odanızı Hesaplı Bir Şekilde Dekore Etmek İçin İpuçları

Üniversite yurt odanız, evden uzaktaki eviniz olarak hizmet eder. Derste değilken zamanınızın çoğunu orada geçireceğiniz için rahat olmalı ve kişiliğinizi yansıtmalıdır. Ancak, yurt odanızı kısıtlı bir bütçeyle donatmak zor olabilir. Neyse ki bütçenizi aşmadan şık ve kullanışlı bir alan tasarlamak için kullanabileceğiniz çok sayıda strateji var. Yurt odanızı ucuza dekore etmek için bazı öneriler.

Önceden plan yapın ve bir bütçe belirleyin

İleriyi planlamak, yurt odanızı bir bütçeyle tasarlamanın ilk adımıdır. Satın almaya başlamadan önce neye ihtiyacınız olduğunu ve bölgenizin nasıl görünmesini istediğinizi düşünerek biraz zaman ayırın. Aydınlatma, depolama seçenekleri ve yatak takımları dahil tüm ihtiyaçların bir listesini yapın. Ardından, gerçekte ne kadar harcayabileceğinize bağlı olarak kendinize bir bütçe yapın.

İkinci el alışveriş yapın

Kullanılan alışveriş, yurt odası aksesuarlarında tasarruf etmenin en iyi yöntemlerinden biridir. Az kullanılmış mobilya ve dekor için ikinci el dükkanlara, garaj satışlarına ve Facebook Marketplace veya Craigslist gibi çevrimiçi pazarlara göz atın. Odanızı canlandıracak ve harika durumda olan uygun fiyatlı nesneleri bulmak alışılmadık bir durum değil.

Depolama ile yaratıcı olun

Bir yurt odasında depolama gereklidir, ancak pahalı olabilir. Yenilerine yatırım yapmak yerine halihazırda sahip olduğunuz depolama seçenekleriyle yaratıcılığınızı konuşturun. Eski süt kasalarını raf olarak dönüştürebilir, ofis malzemeleri veya banyo malzemeleri için ayakkabı düzenleyiciler kullanabilir veya ek depolama için bir delikli pano asabilirsiniz.

Çıkarılabilir duvar kağıdı veya çıkartmalar kullanın

Duvarlarınıza renk veya tasarım eklemek istiyor ancak duvarları boyayamıyorsanız, çıkarılabilir duvar kağıdı veya çıkartmalar kullanmayı düşünün. Bunlar, her tarza uyacak şekilde çeşitli stillerde gelir ve duvarlara zarar vermeden takılması ve çıkarılması kolaydır.

kendi dekorunu kendin yap

kendi yurt odası dekorunuzu yapmak, paradan tasarruf etmek için mükemmel bir ek yaklaşımdır. Pinterest'in yardımıyla fotoğraf kolajları, duvar resimleri ve hatta mobilyalar kolayca ve uygun maliyetle yapılabilir. Paradan tasarruf etmenin yanı sıra kendi zevkinize mükemmel şekilde uyan türünün tek örneği ürünler alacaksınız.

Çok işlevli mobilyalara yatırım yapın

Yurt odanız için ürün satın alırken çok işlevli mobilyalara bakın. Bir osmanlı hem depolama hem de oturma yeri olarak kullanılabilirken, bir futon hem yatak hem de kanepe olarak kullanılabilir. Paradan tasarruf etmenin yanı sıra, bunu yapmak odanızdaki küçük alandan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Ambiyans için dize ışıkları kullanın

String Lights

Yurt odanızın genel görünümü ve atmosferi aydınlatma ile önemli ölçüde değişebilir. Sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratmak için sert tavan aydınlatması yerine ipli ışıklar kullanın. Eğlenceli bir dokunuş için onları tavana, duvarlara ve hatta yatağınızın etrafına asın.

Bitkileri unutma

Yurt odanıza biraz hayat ve renk vermek için harika bir yaklaşım, bitkiler eklemektir. Ayrıca hava temizleme ve stres azaltma dahil olmak üzere pek çok avantajı vardır. Yeşil baş parmağınız yoksa, sulu meyveler veya yılan bitkileri gibi fazla bakım gerektirmeyen az bakım gerektiren bitkiler arayın veya sahte bir bitki almayı düşünün.

Sonuç olarak, dar bir bütçeyle yurt odanızı dekore etmek hiç de zor değil. Biraz öngörü ve hayal gücü ile rahat, kullanışlı ve kişiliğinizi temsil eden bir oda tasarlayabilirsiniz. Bu makaledeki tavsiyeleri kullanarak paradan tasarruf ederken Alfam yatakhanenizi modaya uygun ve davetkar hale getirin.

Paylaş:

NEDEN ALFAM ?

Modern çizgisi ve son teknoloji altyapısıyla tasarlanmış bir öğrenci kompleksi

Ana kampüste bulunan yurdumuz, tüm fakültelere yürüyüş mesafesindedir. Ayrıca tüm odalarımızda mutfak, wc-banyo, buzdolabı, led tv, uydu sistemi ve klima mevcuttur.

Alfam Dormitories © 2024 Tüm Hakları Saklıdır. Alfam bir Döveç Group Kuruluşudur.